شرکت ایران خودرو دیزل در اواخر سال ۲۰۱۸ توانسته است در یک قرار داد مهم با شرکت بزرگ مرسدس بنز گام مهمی را در پیشرفت صنعت مونتاژ و تولید خودروهای تجاری و کامیون‌های با کیفیت بردارد.

این قرارداد که با همت دکتر علی ماجدی سفیر محترم ایران در آلمان و مهندس هاشم یکه زارع مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو به سرانجام رسید، منجر به امضای قرارداد و تفاهم نامه‌ای با شرکت مرسدس بنز در زمینه تولید و فروش محصولات تجاری این شرکت گردید و این شرکت به صورت انحصاری مسئولیت فروش محصولاتی از این دست را به دست آورد.

از جمله محصولات این شرکت که در سال ۲۰۱۹ فروش آن آغاز خواهد شد کامیون آکتروس نام دارد که کاملاً مطابق با استانداردهای روز اروپا ساخته و تولید می‌شود.

بر اساس تفاهمات صورت گرفته ساخت داخل شرک مشترک تولیدی در سال نخست به ۲۰% خواهد رسید و این میزان در صورت به صرفه بودن و افزایش فروش با استقبال از این طرح امکان افزایش تا سقف ۵۰% را نیز خواهد داشت.

از ویژگی‌های کامیون‌های آکتروس می‌توان موارد زیر را نام برد:

  1. کنترل کننده‌های الکتریکی موتور
  2. تکنولوژی سه سوپاپ همراه با توربو شارژر ترمزهای قوی دیسکی به روی محورهای عقب و جلو و نیز ترمزهای پنوماتیک با سیستم‌های هوشمند ABS و ASR
  3. خنک کننده روغن گیربکس
  4. هشدار دهنده‌های کاملاً دیجیتال
  5. فیلترهای جدا کننده آب و سوخت خودرو

در صورت امکان واردات قطعات از این شرکت در سال ۲۰۱۹ و عدم فشارهای خارجی و تحریم‌های موجود، قصد راه‌اندازی خط تولید موتورهای این کامیون نیز در دستور کار قرار دارد که در حال حاضر در دست بررسی‌های بیشتر قرار دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *