راهنمای خرید کامیون بنز کارکرده

نکات خرید کامیون بنز|جمشیدی دیزل|ایران خودرو دیزل

کامیون های بنز مانند مایلر و خاور در ایران بسیار پرطرفدار و پرفروشند. همچنین کامیون های بنز با شرایط ایران بسیار هماهنگ و مناسب جاده ها هستند.

بدیهی است که در هنگام خرید کامیون ها باید نکاتی را متمایز از خرید خودرو های سواری در نظر داشت که در این مطلب به آن اشاره خواهد شد.

اگر شما قصد خرید نمونه های کارکرده کامیون بنز را دارید باید بدانید که به علت پشت سر گذاشتن شرایط پرتنش و دشوار آن ها در طول عمر کاریشان همواره مواردی دیده خواهد شد که از لحاظ فنی کامیون دچار ضعف شده که گاهی حتی کارشناسان مجرب هم در یک نگاه نمیتوانند به آنها پی ببرند.

موتور کامیون بنز

موتور های کامیون های باری بنز از مهمترین قسمت های مورد توجه در هنگام خرید کامیون هستند.

این موتور ها دارای قسمت ها و قطعاتی هستند که اصلا در خودرو های سواری وجود ندارد و همین تفاوت ها کارشناسی موتور کامیون بنز را متفاوت تر و مشکل تر میکند.

الف ) موتور کامیون بنز نباید لرزش و صدای اضافی را در هنگام رانندگی و یا روشن شدن نشان دهد و در صورت مشاهده ی چنین مشخصه ای احتمال نفوذ روغن به قطعات و اتصالات ممکن است.

ب) خروج دود از اگزوز به صورت سفید یا سیاه به معنای روغن سوزی کامیون است.

ج) خروج دود با ضربه از اگزوز به معنای تنظیم نبود پاشش سوخت است که معمولا بر اثر خرابی انژکتور سوخت رخ میدهد.

د) تست دیاگ موتور بهترین روش برای تشخیص در سلامت موتور است ولی کارشناسان مجرب نیز با بررسی موتور کامیون میتوانند تعمییری بودن موتور را تشخیص دهند.

ه) سلامت عملکردهای به مانند ریتارد موتور تنها با رانندگی یک ساعته با کامیون قابل تشخیص است پس اهمیت تست دیاگ موتور در این موارد کاملا ضروریست.

گیربکس کامیون بنز

گیربکس های کامیون بنز در هنگام خرید باید کاملا بررسی شوند که دچار هیچگونه خللی نباشند. از آنجایی که گیربکس کامیون های باری به علت شرایط استفاده تحت فشار شدیدی هستند همواره باید مورد بررسی قرار گیرند.

هنگام تعویض دنده گیربکس نباید صدای اضافه و غیر عادی را بدهد و همچنین جا نرفتن دنده به صورت راحت و روان نشان از وجود ایراد و مشکل در گیربکس دارد.

هنگام به حرکت افتادن کامیون نیز لرزش های غیر عادی اتاق کامیون میتواند نشانه از وجود ایراد در گیربکس کامیون باشد.

شاسی کامیون باری بنز

شاسی کامیون نیز از دیگر موارد مورد اهمیت برای خرید کامیون های کار کرده است.

برا بررسی دقیق بهتر است که شما شاسی کامیون کارکرده را با شاسی یک کامیون بنز خشک و صفرکیلومتر مقایسه کنید.

وجود هرگونه خمیدگی و یا چکش خوری به روی شاسی نشانه ی خوبی نیست و بهتر است از خرید آن صرف نظر کنید.

همچنین جوشکاری به روی شاسی کامیون بعد از مدتی باعث از بین رفتن خاصیت فلز شاسی میشود که در آینده میتواند باعث خمیدگی و یا حتی بریدگی شاسی شود.

لاستیک های کامیون

به روی لاستیک های کامیون معمولا عددی چهار رقمی وجود دارد که با مشاهده ی آن میتوانید به سال ساخت و عمر لاستیک پی ببرید. به طور مثال عدد 1820 به معنای تولید در سال 2018 و هفته 20 این سال است.

با توجه به گران قیمت بودن لوازم یدکی کامیون و اللخصوص تایرهای کامیون سلامت لاستیک های کامیون در قیمت آن بسیار حائز اهمیت است.

همچنین مطابقت آج لاستیک کارکرده با یک مدل جدید آن میزان کارکرد لاستیک را مشخص میکند.

شما میتوانید در هنگام خرید کامیون های بنز کارکرده از  کارشناسان مجرب جمشیدی دیزل کمک بگیرید.